200 milionë euro s’mjaftojnë për Conte-n: ja kërkesa e trajnerit

5 Tetor 2022
17:57
Denis Hakanaj

Pavarësisht 200 milionë eurove të shpenzuara gjatë merkatos së verës, trajneri i Tottenham i ka kërkuar klubit investime të tjera në merkato.

Pas barazimit pa gola të regjistruar kundër Eintracht Frankfurt në Champions League të martën në mrbëmje, Antonio Conte ka thënë:

“Nuk kemi qenë në gjendje të përballojmë dy kompeticione sezonin e kaluar. Tani po i marrim gjërat me radhë, duhet kohë për të ndërtuar një ekip të rëndësishëm për të luajtur në një kompeticion si Champions-i.

“Klubi e di mirë, na duheshin më shumë investime në merkato për të arritur një nivel të lartë”, ka thënë ish-trajneri i Inter-it dhe Juventus-it.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit