3 gola brenda 21 minutash!!! Franca turbullon Holandën me Griezmann-Mbappe (PAMJET)

24 Mars 2023
21:21
Telesport
back button

Kane mjaftuar 21 minuta qe nenkampionia e Botes, Franca, te shkaterroje Holanden sonte ne sfiden hapese te grupit per kualifikueset e Euro 2024. Djemte  Deschamps e kane nisur direkt fort dhe me presing teksa pasi kane rikuperuar top, Kolo Muani ka pasuar per Mbappe qe ka pare ne qender te zones te lire Grizmeann i cili ka goditur direkt duke kthyer ne gol asistin e sulmuesit te PSG…

GOLI I GRIEZMANN – VIDEO

Vetem 5 minuta me pas ishte radha e Upamecano qe te shfrytezoje pergjumjen e mbrojtjes se Holandes duke perfituar nga nje perplasje e topit dhe duke e shtyre ne rrjete. Krosimi i bukur erdhi nga Griezmann…

GOLI I UPAMECANO – VIDEO

Me pas ka qene radha e Mbappe qe ne te 21 te shenoje golin e 3-0 shume shpejt. Aksion i shpejte dhe nje pasim vertikal nga mesfusha me mbrojtesit qe jane ngaterruar. Kapiteni i ri i Frances ka mposhtur pa probleme portierin…

GOLI I MBAPPE – VIDEO

Francaa (4-2-3-1): Maignan; Kounde, Konate, Upamecano, T. Hernandez; Tchouameni, Rabiot; Coman, Griezmann, Mbappe; Kolo Muani. Tr.: Deschamps/ Holanda (4-3-3): Cillessen; Timber, Geertruida, Van Dijk, Aké; De Roon, Wijnaldum, Taylor; Berghuis, Depay, Simons. Tr.: Koeman

Lajme të tjera

Lajmet e fundit