40 mln euro dhe katërfishin e rrogës, Newcastle “djeg” Arsenal-in dhe Juventus-in

26 Janar 2022
15:50
Denis Hakanaj

Edhe Newcastle është futur në garë për mesfushorin e Lyon, Bruno Guimaraes, i cili kërkohet edhe nga Arsenal-i i Juventus-it.

Sipas L’Equipe, klubi anglez është në kërkim të dëshpëruar për përforcimet në mënyrë që të shmangë rënien nga kategoria dhe për këtë arsye është gati të plotësojë kërkesat e klubit francez.

Në fakt, anglezët janë gati të ofrojnë 40 milionë euro për kartonin e futbollistit dhe një kontratë me një rrogë katër herë më lartë nga ajo që  fiton aktualisht braziliani.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit