6 fitore në Amerikë, Hamilton: Nuk tërhiqem asnjë centimetër, 6 beteja me Max

22 Tetor 2021
9:08
Gentian Spiri

Lewis Hamilton nuk do të heqë dorë nga titulli i 8 kampion bote në Formula 1. Piloti britanik i Mercedes shprehet se në garën e radhës në Austin do të synojë fitoren e shtatë në këtë pistë (ka fituar në vitet 2007, 2012, 2014, 2015, 2016, 2017).

Kjo është një pistë speciale, e vështirë por edhe tërheqëse. Këtu kam arritur rezultate të mira dhe synoj fitoren, për të rimarrë kreun e renditjes. Do të jetë një përballje e fortë me Red Bull e Max Verstappen, por kështu do të jenë të 6 garat e mbetura të këtij sezoni”, tha Hamilton.

Unë nuk e di se si do të shkojë ky sezon, por di të them se nuk do të dorëzohemi dhe do të duelojmë në pistë për çdo centimetër, pa u tërhequr. Kemi një makinë të mirë dhe shpresoj të adaptohemi shpejte me kushgtet e pistës, për të bërë një garë të mirë”, tha Hamilton.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit