7 vite më parë Ramos e mbante prej dore Yamal, sonte i dhuroi “gol” me devijimin e tij (VIDEO)

29 Shtator 2023
22:47
Telesport
back button

Historia dhe cikli i saj, bashke me ironine e bukur dhe tinzare, ka goditur! Në vitin 2016, Lamine Yamal ende fëmi, doli nga tuneli me Sergio Ramos ne El Clasico-n, Barcelona-Real Madrid. Ramos e mbante per dore djaloshin qe do te behej talent dhe qe sonte luan ndaj te cilit si kundershtar…

Dhe gjejeni pak… Barcelona ka veshtiresi per te gjetur golin ndaj Sevilla-s edhe pse dominon ne kontrollin e topit. Dhe ne pjesen e dyte, nje krosim dhe nje goditje me koke e Yamal gjen devijimin e Ramos ne rrjeten e portes se tij duke i dhene avantazhin katalanasve…

AUTOGOLI I RAMOS – VIDEO

Lajme të tjera

Lajmet e fundit