88 milionë euro në 5 vite, United arrin marrëveshjen me yllin

4 Gusht 2020
16:32
Denis Hakanaj

Jadon Sancho dhe Manchester United kanë arritur marrëveshjen për kthimin në Angli të lojtarit 20-vjeçar.

Siç ka shkruar Bild, futbollisti duket se ka arritur një marrëveshje me Djajtë e Kuq mbi bazën e një rroge prej 340 mijë sterlinash në javë.

Bëhet fjalë për  një rrogë 17.6 milionë euro që do t’i garantonte anglezit  88 milionë euro në pesë vitet e ardhshme.

Aktualisht, Sancho paguhet 6  milionë euro nga Borussia Dortmund, klub me të cilin United nuk ka arritur akoma marrëveshjen.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit