ABSURDE: Luhet ende në Europa League. Ja formacionet!

12 Mars 2020
18:27
Eraldo Harlicaj

Mos e beso, po deshe, por futbolli nuk është ndalur krejtësisht. Ndeshjet e Europa Leagues do të luhen zakonisht si çdo ditë tjetër. Turneu më i vogël i UEFA-s do të zbresë në fushë ditën e sotme. 

LASK Linz do të luajë me skuadrën e Manchester United dhe formacionet zyrtare janë bërë të ditura. Ole Gunnar Solskjaer ka hedhur nga minuta e parë lojtarë si Romero, apo Ighalo. Sulmuesi do të mbështetet nga Mata dhe James. 

LASK (3-4-3): Schlager; Ramsebner, Trauner, Frieser; Reiter, Holland, Michorl, Renner; Tetteh, Klauss, Ranftl.

Manchester United (4-3-3): Romero; Williams, Maguire, Bailly, Shaw; McTominay, Fred, Bruno Fernandes; Mata, Ighalo, James

Lajme të tjera

Lajmet e fundit