Agjenti i yllit të Interit “i buzëqesh” pronarëve të rinj të Newcastle: “Shpresoj të më telefonojnë…”

13 Tetor 2021
17:20
Telesport

Ardhja e pronësisë saudite në Premier League dhe veçanërisht te Newcastle rrezikon të shkaktojë një tjetër tronditje të merkatos, duke pasur parasysh disponueshmërinë pothuajse të pafundme ekonomike për të qenë në gjendje të shpenzojne.

Që nga dita e shpalljes se zyrtarizimit, emrat e lidhur me klubin në veri të Anglisë janë tretur, por ka edhe nga ata që shpresojnë për një telefonatë:

“Shpresoj të marr një telefonatë nga Newcastle – buzëqeshi Tullio Tinti, agjent i Bastonit -, por ai është shumë i lumtur te Inter dhe gjithmonë i ka respektuar kontratat e tij.

Bastoni është një nga profilet më joshëse të Interit për sa i përket cilësisë dhe moshës, së bashku me Barella dhe Lautaro Martinez. Klubi Nerazzurri, i freskët nga një deficit rekord i bilancit, nuk po përjeton momente të lehta dhe mund të detyrohet të bëjë sakrifica të reja në të ardhmen e afërt:

“Nëse do të ishte Bastoni që të sakrifikohej, ne do t’i merrnim parasysh gjërat – komentoi Tinti, “por ne nënshkruam një kontratë pak kohë më parë dhe Alessandro është shumë i lumtur te Inter, ekipi për të cilin ai gjithmonë ka bërë tifo si fëmijë. Pronësia kineze ka probleme dhe duhet të bëjë gjithçka në mënyrë që ta bëjë atë të funksionojë.  Newcastle? Shpresoj qe ata do të telefonojnë”, përfundoi agjenti me një buzëqeshje.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit