Agnelli, mesazhi i koduar i partneres pas lamtumirës nga Juve: Ka vetëm një president, vetëm ne e dimë…

30 Nëntor 2022
10:19
Alfred Lleshi

Deniz Akalin, partnerja e Andrea Agnelli, ka bërë një postim të gjatë në rrjetet sociale, pas vendimit të ish-presidentit të Juventusit për të dhënë dorëheqjen nga posti së bashku me të gjithë bordin drejtues të bardhezinjve. Postimi që mori edhe pëlqimet e Miralem Pjanic e Carolina Bonistalli, partnere e Giorgio Chiellini është ky:

“Nga t’ia fillosh… Pas 12 vitesh punë ditë e natë, sot ju mbyllni një kapitull të jetës suaj si President i Juventusit. Vetëm unë dhe ju do të dimë të gjitha sakrificat që keni bërë, të gjitha përpjekjet që keni bërë për të fituar 9 kampionate radhazi në Serie A, 5 Kupa Italiane, nga të cilat 4 radhazi, 4 fitore të Superkupës Italiane, 5 kampionate radhazi për femra, 2 kupa italiane për femra, 3 superkupa për femra…

Askush nuk mund t’i heqë nga palmaresi yt, madje unë dyshoj se dikush tjetër do ta ketë sukses, afër fitimit të 29 trofeve. Ju gjithmonë më pyesni se çfarë dua më shumë tek ju dhe unë gjithmonë përgjigjem ndërsa punoni: ju nuk ndaloni, jeni i qëndrueshëm dhe këmbëngulës. Këmbëngulës, i vendosur.

Përgjegjësia është në gjakun tënd, asnjëherë nuk i ke ikur, edhe kur kjo do të thotë të marrësh fajin për të tjerët apo gabimet që nuk ishin të tuat. Gjithmonë e vendos fytyrën në disfata, në momente të vështira, në vendime të vështira. Ah, të kisha dhe unë gjysmën e guximit, integritetit dhe mirësjelljes që keni ju!

Sot, jo vetëm që jam pranë jush, por jam krenare dhe të falënderoj për gjithçka që ke arritur ndër vite për Juventusin, për familjen tuaj, për ne. Ka vetëm një President dhe për mua do të jeni ju gjithmonë. Mezi pres të shoh se çfarë na rezervon e ardhmja, dashuria ime. Unë jam thjesht e sigurt se krah për krah do ta bëjmë atë më mirë se çdo gjë që presim. Unë të dua! Dje, sot dhe nesër”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit