Ajax-i fiton 220 milionë euro nga ekipi që shkoi një hap larg ëndrrës

13 Shkurt 2020
16:10
Denis Hakanaj

Hakim Ziyech është i fundit i listës. 

Ajax-i që shkoi afër finales së Champions-it pothuajse nuk ekziston më, shumë talente të atij ekipi janë shitur dhe klubi i Amsterdam ka arkëtuar shifra rekord. 

De Jong te Barcelona ka qenë shitja fitimprurëse, më pas   De Ligt, Wöber, Dolberg dhe shumë të tjerë. Në Total, Ajax-i ka arkëtuar 220 milionë euro. 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit