Aksion perfekt, Lorient befason dhe barazon ndaj PSG (Pamjet)

6 Nëntor 2022
14:26
Denis Hakanaj

Paris Saint-Germain është kthyer në fushë për javën e 14-të të kampionatit francez të futbollit. Kampionët në fuqi të Francës po luajnë në fushën e Lorient.

Një ndeshje që është hapur me gol. Skuadra e Galtier, në fakt, ka shënuar pas vetëm nëntë minutash lojë me Neymar. Braziliani ka përfituar nga një gafë e portierit dhe ka shënuar me lehtësi.

Vazhdon sezoni i shkëlqyer i O’Ney, i cili ka realizuar 11 gola në ndeshjet e luajtura deri tani në këtë sezon të kampionatit francez dhe ka dhënë plot tetë asiste.

GOLI I NEYMAR – VIDEO

Në pjesën e dytë, më saktësisht në minutën e 53-të, ka ardhur goli i barazimit nga vendasit i shënuar nga Moffi, që ka mposhtur Donnarumma-n me një goditje të fuqishme brenda zonës së rreptësisë pas një aksioni perfekt të Lorient.

GOLI I LORIENT – VIDEO

Lajme të tjera

Lajmet e fundit