Aksion perfekt nga Leipzig, 65 milionëshi ndëshkon Atalanta-n (Momenti)

14 Prill 2022
19:33
Denis Hakanaj
back button

Atalanta dhe Laipeiz po përballën në ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve të Europa League. Ndeshja e parë e luajtur në Gjermani është mbyllur në barazim 1-1.

Sfida që po zhvillohet në Bergamo është zhbllokuar shumë shpejt. Miqve, në fakt, u kanë mjaftuar vetëm 18 minuta për të gjetur golin dhe për ta mbyllur pjesën e parë në avantazh.

Një gol që ka ardhur pas një aksioni perfekt nga ana e gjermanëve, që kanë arritur ta finalizojnë me gol falë Christopher Nkunku.

GOLI I NKUNKU

24-vjeçari është një nga lojtarët që po shkëlqen në këtë sezon me 29 gola dhe 18 asiste në 43 ndeshjet e luajtura në këtë sezon me Leipzig.

Gola dhe asiste që kanë zgjuar interesin e disa klubeve të mëdha të Europës për francezin, i cili ka një vlerë prej 65 milionë eurosh në merkato.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit