Allegri driblon zërat për kthimin e Pogba: Nuk e njoh, kush është ky?!

17 Maj 2022
9:18
Alfred Lleshi

Juventus-Lazio regjistroi paraqitjen e fundit të Giorgio Chiellini dhe Paulo Dybala në “Allianz Stadium”. Të dy u përshëndetën me dashuri nga publiku, i cili në vend të kësaj rezervoi fishkëllima për presidentin Andrea Agnelli.

Një mbrëmje me emocione të përziera për Massimiliano Allegrin, i cili nderoi në ‘Sky Sport’ dy simbolet jo vetëm të ‘Zonjës së Vjetër’, por edhe të menaxhimit të tij bardhezi:

“Një mbrëmje e mrekullueshme plot emocione, mbrëmja e Chiellini dhe Dybala. Duhet të vendosen disa video të Giorgio në ‘Coverciano’ për të parë se si mbrohet, edhe në sektorin e të rinjve. Kur mbërrita te Juventusi, ai dhe të tjerët më ndihmuan. Paulon unë e rrita, ishte fëmijë dhe e fitoi statusin me punën e tij. Na dha shumë, me pasion dhe klas”.

Fytyra e Chiellinit nuk ishte e mbushur me lot, ndryshe nga Dybala, që nuk mundi t’i mbante lotët:

“Unë nuk mendoj se bëhet fjalë për të qenë gati apo jo. Giorgio kishte forcën për të buzëqeshur, ndoshta do të qajë në shtëpi. Paulo nuk mundi të përmbahej, të gjithë reagojnë ndryshe”.

Rezultati 2-2 doli në plan të dytë krahasuar me sasinë emocionale të ofruar nga kjo mbrëmje. Lëvizjet që do të zbatohen në treg do të jenë funksionale, sipas nevojave. Pa revolucion, me prioritet bazën e ndërtuar këtë sezon. Allegri sqaron:

“Ne folëm dhe do të flasim me klubin, idetë janë të qarta. Tregu mund të zhvillohet në një mënyrë ose në një tjetër, por baza tashmë është këtu. Shumë lojtarë do të përmirësohen. Miretti ishte një surprizë e këndshme duke luajtur vertikalisht, diçka që më çmend”.

Allegri vazhdoi të lavdërojë karrierën e dy kampionëve që shkruajtën faqe të mëdha të historisë së Juventusit në mikrofonat e ‘DAZN’: “Duhet të marrim shembull nga këta dy lojtarë që po na lënë dhe kanë fituar shumë. Dybala do të vazhdojë diku tjetër, i uroj më të mirat kudo që të shkojë”.

Asnjë koment për Pogba, pavarësisht takimit mes drejtuesve dhe rrethit të mesfushorit transalpin: “Nuk e njoh, kush është ai? Është fjalë angleze? Ah, harrova, kanë kaluar shumë vite”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit