Ancelotti-Brazil! Ekziston garancia ligjore

3 Dhjetor 2023
23:44
Telesport
back button

Brazili ka arritur një marrëveshje me Carlo Ancelottin që ai të bëhet trajneri i tyre i ardhshëm. Trajneri i Real Madridit ka qenë shumë i lidhur me këtë detyrë që kur Tite dha dorëheqjen si trajner pas Kupës së Botës 2022.

Strategu 64-vjeçar ka refuzuar të tërhiqet në spekulime për të ardhmen e tij pavarësisht se marrëveshja e tij me Realin skadon në fund të sezonit.

Kjo do të thotë se ai do të jetë i lirë të flasë me ekipet e tjera në janar pasi do të ketë hyrë në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij. Brazili besohet të ketë kontaktuar me Ancelottin dhe organi i tyre drejtues, CBF ka marrë marrëveshje me shkrim nga italiani, raporton The Athletic.

Real Madridi mund të përpiqet të ndërhyjë duke i ofruar Ancelottit një kontratë të re – për sa kohë që ai të performojë mirë këtë sezon. Los Blancos e përfunduan sezonin 2022-23 pa trofe, kështu që italiani është nën presion për të fituar La Ligën dhe Ligën e Kampionëve.

Burime pranë klubit sugjerojnë se Ancelotti është diskutuar për një marrëveshje të re, por duket se ai po përgatit Brazilin si një alternativë. Raportimet në Brazil pretendojnë se CBF e kupton se ka “garanci ligjore” që Ancelotti do t’u bashkohet.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit