“Ancelotti? Kam folur vetëm 5 minuta në këtë sezon”, Hazard: Kjo është arsyeja

20 Nëntor 2022
14:00
Denis Hakanaj
back button

Eden Hazard rikthehet për të folur dhe e bën atë mes Kupës së Botës, dhe klubit, Real Madrid, ku ai nuk ka gjetur shumë hapësirë ​​në sezonet e fundit. Faji i gjendjes së tij fizike por edhe, ndoshta, i një marrëdhënieje jo idilike me Carlo Ancelotti-n.

Fantazisti belg u intervistua nga L’Equipe disa ditë para debutimit të tij në Katar 2022: “Ndoshta kam pasur periudhën time më të mirë te Chelsea.

“Kam luajtur mirë te Reali nën drejtimin e Zidane, ne folëm kur ai u largua, ai ishte i trishtuar sepse e nuk kam qenë në gjendje të kisha rendimentin që pritej”.

Më pas ardhja e Carlo Ancelotti-t: “Unë flas pak me Ancelotti-n, fola me të për pesë minuta në fillim të sezonit”, tha Hazard. Më pas ka shtuar: “Por unë kurrë nuk flas shumë me trajnerë. Nuk jam nga ata që shkojnë te një trajner dhe i thonë se duhet të bëjë këtë apo atë”.

Me pak fjalë, tani kampionati botëror me Djajtë e Kuq dhe dëshira për revansh që do të duhet të shihet në fushë. Atëherë kush e di se çfarë do të ndodhë pasi të kthehet në klubin Los Blancos…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit