Champions League

Ancelotti paralajmëron Realin: Gjithçka, që të fitojmë Champions-in

Trajneri i Bayern Munich, Carlo Ancelotti, do të rikthehet në “Santiago Bernabeu” si kundërshtar kësaj here

Trajneri i Bayern Munich, Carlo Ancelotti, do të rikthehet në “Santiago Bernabeu” si kundërshtar kësaj here, sepse shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve e ka vënë atë dhe bavarezët që drejton aktualisht kundër kampionëve të Europës në fuqi, Real Madridit. Ustai kundër çirakut, në njëfarë mënyre, sepse italiani i mirënjohur do të sfidojë ish-ndihmësin e vet te “Los Blancos”. Ancelotti e ka analizuar kështu përballjen kundër ish-skuadrës së tij:

“Unë e di shumë mirë se çdo të thotë Real Madrid. Ky do të jetë një ballafaqim shumë i vështirë. Për mua do të jenë dy ndeshje shumë të veçanta dhe emocionuese. Sot nuk ka sekrete për t’i fshehur njëri-tjetrit në futboll. Pres dy ndeshje shumë të vështira, por ne jemi shumë të sigurtë në çka kërkojmë: duam të fitojmë Champions-in. E di se do të jetë shumë e vështirë, por ne jemi të përgatitur që kjo të ndodhë.

E përsëris, Real Madridi është një kundërshtar shumë i vështirë, por edhe rivalët e tjerë të mundshëm nuk ishin të lehtë. Do të jetë emocionuese për mua të rikthehem në Madrid, por kjo është vetëm një lojë futbolli. Ne duam të jemi ekipi më i mirë. Drejtimi im i fundit në Madrid nuk përbën ndonjë avantazh. Madrilenët janë kampionët aktualë të Europës. Ata kanë një ekip, disa lojtarë dhe një trajner të madh.”

Më shumë nga Champions League