Ankth te Holanda, ylli largohet nga stërvitja

5 Qershor 2021
16:33
Denis Hakanaj

Lajme shqetësuese për Holandën.

Matthijs de Ligt nuk do të zbresë në fushë në miqësoren kundër Gjeorgjisë, e fundit para fillimit të Europianit.

Mbrojtësi i Juventus, në fakt, ka lënë stërvitjen për shkak të një dëmtimi.

Serioziteti i dëmtimit nuk është akoma i qartë, por trajneri De Boer nuk ka dashur ta rrezikojë:

“Të premten ka patur  disa shqetësime, kështu që nuk donte të rrezikonte. Është e qartë se nuk duam të rrezikojmë as ne. Të dielën kundër Gjeorgjisë? Duhet të presim dhe të shohim”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit