Kombëtarja

Ansi Agolli: Sezon mbresëlënës me Karabakun

Ansi Agolli dhe Admir Teli janë dy shqiptarët e Karabakut, që fituan titullin e kampionit në këtë vend. Duke folur për “Supersport.Az”, anësori i kombëtares shqiptare tha: “Ky sezon ka qenë i shkëlqyer. Jam shumë i kënaqur që u shpallëm kampionë për herë të dytë radhazi, – tha futbollisti shqiptar, Ansi Agolli, që nuk harron të falënderojë tifozët:

Ansi Agolli dhe Admir Teli janë dy shqiptarët e Karabakut, që fituan titullin e kampionit në këtë vend. Duke folur për “Supersport.Az”, anësori i kombëtares shqiptare tha: “Ky sezon ka qenë i shkëlqyer. Jam shumë i kënaqur që u shpallëm kampionë për herë të dytë radhazi, – tha futbollisti shqiptar, Ansi Agolli, që nuk harron të falënderojë tifozët: – Pjesëmarrja në “Europa League” dhe tifozët kanë luajtur një rol të madh në fitimin e kampionatit. Veçanërisht tifozët janë pjesë e këtij suksesi. Kjo është arsyeja pse unë do të doja t’i falënderoja ata.”

Karabaku ka për të luajtur edhe finalen e Kupës së Azerbajxhanit. Agolli foli edhe për të: “Si Karabaku, edhe Neftchi, janë ekipe të forta. Ne do të donim që të bëjmë “bis” trofesh në këtë sezon. Pra, do të bëjmë çmos për ta fituar edhe Kupën.”

[total-poll id=28963]

Më shumë nga Kombëtarja