Tenis

Anulohet sfida Djokovic – Murray, tenistët braktisin kombëtaret

Sfida e shumëpritur mes Novak Djokovic dhe Andy Murray në çerekfinalet e Kupës Davis për meshkuj nuk do të zhvillohet. Dy tenistët, numrat 1 dhe 2 në botë, kanë vendosur të mos grumbullohen me kombëtaret respektive

Sfida e shumëpritur mes Novak Djokovic dhe Andy Murray në çerekfinalet e Kupës Davis për meshkuj nuk do të zhvillohet. Dy tenistët, numrat 1 dhe 2 në botë, kanë vendosur të mos grumbullohen me kombëtaret respektive. Sot nisin ndeshjet e para çerekfinale mes Serbisë dhe Britanisë së Madhe, por në fushë për të dyja ekipet do të zbresin tenistët e tjerë. Ndeshjet do të luhen në dushat me dhè, por dy tenistët kanë deklaruar se ende nuk kanë rikuperuar fizikisht pas ndeshjeve të grand slemit të Wimbledonit, ku fitues doli Murray. Ndeshjet e para nisin sot dhe përballjet përfundojnë ditën e diel.

[interaction id=”56fa661a3cdf6f0e179ab44b”]

 

Më shumë nga Tenis