Arabia Saudite kontakton dy nga arbitrat më të mirë UEFA dhe FIFA!

2 Tetor 2023
17:37
Telesport
back button

Liga Pro Saudite thuhet se është në bisedime me gjyqtarin e Premier League Michael Oliver dhe gjyqtarin e finales së Kupës së Botës Szymon Marciniak.

Duket se programi ambicioz i rekrutimit të ligës nuk është i kufizuar vetëm tek lojtarët dhe menaxherët. Telegrafi raporton se disa nga zyrtarët më të vlerësuar të Evropës, duke përfshirë Oliver dhe Marciniak, janë afruar joformalisht për të kaluar në Lindjen e Mesme.

Nuk është e pazakontë që gjyqtarët e huaj të marrin përgjegjësinë për lojëra të profilit të lartë në Pro League.

Në të vërtetë, Oliver ishte njeriu në mes për ndeshjen e javës së kaluar midis rivalëve të Riadit, Al-Hilal dhe Al-Nassr, si pjesë e një marrëveshjeje që lejon zyrtarët e Premier League të punojnë në ndeshjet e profilit të lartë në rajon nëse kërkohet.

Premier League është e ndërgjegjshme për mundësinë e ofertave fitimprurëse joshëse për arbitrat e lartë në Arabinë Saudite. Pas një tjetër paraqitje si i ftuar në ndeshjen e Dubait Pro League midis Sharjah dhe Al-Ain të enjten, Oliver do të presë thirrjen për një takim evropian këtë mesjavë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit