Arabia Saudite troket, Liverpool ka nisur gjuetinë post-Salah. Identifikohet emri surprizë!

1 Mars 2024
19:39
Telesport
back button

Liverpool tani duket se po nis te dorezohet per lamtumiren e Salah dhe po mendon të blejë sulmuesin e Brentfordit, Bryan Mbuemo, si një zëvendësues të mundshëm për egjiptianin.

Salah, 31 vjeç, është një legjendë e mirëfilltë e Anfield, duke koleksionuar 205 gola dhe 89 asiste në 333 ndeshje në të gjitha ndeshjet e luajtura me klubin anglez, pas transferimit nga Roma në verën e 2017-ës.

Egjiptiani është një nga nënshkrimet e trajnerit Jurgen Klopp në Anfield, duke i hapur rrugën një periudhe dominimi. Që nga ardhja e Salah, Reds kanë fituar të gjithë titujt e mundshëm, duke përfshirë titullin e tyre të parë në kampionat në epokën e Premier League, përveç Europa League.

Megjithatë, Salah ishte afër largimit verën e kaluar pas interesimit nga Arabia Saudite. Me pak më shumë se një vit të mbetur në kontratën e tij, Reds po hartojnë plane për të gjetur një zëvendësues nëse Salah largohet këtë verë.

Sipas ‘GOAL’, drejtuesit e Premier League po kërkojnë të nënshkruajnë Mbuemo të Brentford. 24-vjeçari ka prodhuar shifra solide, nëse jo spektakolare, duke regjistruar shtatë gola dhe tre asiste në 15 ndeshje në të gjitha ndeshjet këtë sezon përpara se të dëmtohej në dhjetor.

Mbuemo mund të jetë i disponueshëm me një marrëveshje me çmim të ulët nëse Brentford bie nga kategoria. Ndërsa kamerunasi shihet kryesisht si një zëvendësues i Salah, Reds mund të lëvizin për Mbuemo edhe nëse Salah qëndron.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit