Del në shitje çdo verë te Juventusi, tani mund të transferohet te Arsenal!

6 Gusht 2019
21:02

Mediet italiane raportojnë se Arsenali ka arritur akordin personal me mbrojtësin e Juventusit Daniele Rugani.

Italiani nuk bën pjesë në planet e Maurizio Sarrit dhe është shumë pranë largimit nga bardhezinjtë.

Topçinjtë kanë nisur negociatat me Ruganin disa ditë më parë dhe tani mesa duket ka bindur lojtarin t’i bashkohet në Emirates.

Tani mbetet vetëm të bindet Juve, që është gati të pranojë një formulë huazimi me obligim blerje.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit