Arsenali i falet Trossard! Super aksion dhe super gol, ekipi i Londrës mer fitoren në fushën e Evertonit (VIDEO)

17 Shtator 2023
19:35
Telesport
back button

Arsenali mer nje fitore teper teper te rendesishme ne nje fushe aspak te lehte. Ne stadiumin e Evertonit, djemte e Arteta gjejne 3 piket duke qendruar te kapur pas “trenit” Manchester City. Nje sfide e nderlikuar e cila u zhbllokua vetem pas 68 minutash loje…

Pas një aksioni “magjik” të Arsenal, topi përfundon në këmbët e anësorit, Bukayo Saka, me këtë të fundit që dërgon një pasim perfekt te “fantazisti” belg, Leonardo Trossard, i cili me një goditje potente nga brenda zonës nuk gabon, duke e çuar topin në rrjetë. Rezultati shkon në 0 me 1.

GOLI I ARSENALIT – VIDEO

Arsenali me pas ka menaxhuar me se miri ndeshjen dhe ka cuar ne shtepi 3 piket. Ne pjesen e pare, VAR kishte anuluar nje gol te shenuar nga Martinelli dhe portieri i Evertonit gjithashtu beri disa pritje.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit