Arsenali nuk i ndahet Liverpool-it dhe Man City-t, fitore tenistike (VIDEO)

4 Mars 2024
23:06
Telesport
back button

Arsenali ruan hapin e Liverpoolit dhe Manchester City-t në krye të Premier League-s. “Topçinjtë” e Londrës shkatërruan 0-6 vendin e fundit në klasifikimin e Premier League-s, Sheffield Utd. Një ndeshje pa shumë histori në “Bramall Lane”, të cilën miqtë nga Londra e kthyen në stërvitore, duke shënuar pesë gola vetëm në pjesën e parë.

Arsenali ka mbyllur 45′ e para ndaj Sheffield United duke siguruar fitoren edhe nese sdilte fare ne pjesen e dyte. Nje ndeshje qe ka pare topcinjte dominues ne cdo aspekt teksa pas vetem 5 minutash ka shenuar Odegaard dhe me pas ka ardhur autogoli i vendasve, qe jane goditur edhe me golin e Martinelli-t dhe me pas at te Havertz.

GOLI I ODEGAARD – VIDEO

AUTOGOL SHEFFIELD – VIDEO

GOLI I MARTINELLI – VIDEO

GOLI I HAVERZ – VIDEO

Kjo ka bere qe tifozeria vendase te nise te lere shkallet e stadiumit per te mos asistuar nga nje turp i tille me nje humbje te thelle qe ne pjesen e pare, duke qene se me pas ka shenuar edhe Declan Rice per 0-5.

TIFOZERIA E SHEFIELD LARGOHET – VIDEO

GOLI I DECLAN RICE – VIDEO

Ne pjesen e dyte, djemte e Arteta shenuan edhe nje tjeter gol me ane te Ben White duke mbyllur keshtu goleaden. Nje lajm i keq eshte demtimi i Martinellit dhe duhet pare nese ka dicka serioze ose jo.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit