Arsenali synon bomberin “problematik” për janar! Fuqizimi anti-City?

25 Shtator 2023
23:03
Telesport
back button

Arsenali është i përgatitur të rrisë interesin e tyre për sulmuesin e Brentfordit, Ivan Toney përpara afatit kalimtar të janarit. Bletët janë të gatshëm të shesin lojtarin, i cili po vuan gjysmën e dytë të pezullimit tetë-mujor për shkelje të basteve. Pezullimi përfundon në janar.

Brentford ka vendosur çmimin në 65 milionë euro për sulmuesin që shënoi 20 gola në Ligën Premier sezonin e kaluar.

Arsenali tashmë ka Gabriel Jesus dhe Eddie Nketiah në skuadrën e tyre. Megjithatë, Mikel Arteta dëshiron të shtojë një golashënues të provuar për të konkurruar me Manchester Cityn për titull – dhe Toney i përshtatet bilancit.

Sa për vetë anglezin, ai dëshiron të bashkohet me një klub më të madh dhe i tha Brentfordit se nuk do të nënshkruajë një marrëveshje të re, me kontratën e tij aktuale që i skadon për 18 muaj. Pra, klubi mund të shtyhet të shesë. Chelsea dhe Tottenham janë gjithashtu të interesuar për 27-vjeçarin që ka fituar një ndeshje të vetme të Anglisë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit