As Allegri dhe as Sarri, për Khedira-n më i miri është një tjetër

21 Maj 2020
20:19
Denis Hakanaj

Sami Khedira u ka vënë notat trajnerëve të tij dhe nuk ka asnjë dyshim se kush e meriton të jetë në krye të listës.

“Gjatë karrierës sime kam patur trajner të mëdhenj. Kam mësuar nga secili prej tyre”, ka thënë ylli i Juventus-it, duke iu përgjigjur pytjeve të ndjekësve të tij në Instagram.

“Më mbresëlënësi ka qenë Mourinho, ai kishte besim tek unë. Hapi më i rëndësishëm ka qenë kalimi nga Stuttgart-i të Real Madrid-i ps Botërori i 2010-ës”.

“Më ka dhënë shumë njohuri teknike dhe më ka përmirësuar si njeri, kam një marrëdhënie shumë të mirë me atë dhe flasim akoma sot”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit