As Barça dhe as Inter, Medel zbulon dëshirën e vërtetë të Vidal

30 Maj 2020
21:26
Denis Hakanaj

Ishmesfushori i Inter-it, Gary Medel, aktualisht te Bologna, ka folur për  të ardhmen e yllit të Barcelona-s, Arturo Vidal, i cili kërkohet me ngulm në Milano nga trajneri Conte.

“Vidal vdes nga dëshira për të luajtur te Boca Juniors”, ka thënë Medel për  Radio Continental. “Me ose pa mua, ka një dëshirë të madhe të luajë atje”.

“E adhruron Boca-n dhe e ndjek në rrjetet sociale. Është i vetmi që ndjek Argjentinën dhe vdes nga dëshira për ta provuar veten në atë kampionat”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit