Bundesliga

Aubameyang në Kinë, akord me Guangzhou Evergrande për 72 milionë euro

Më në fund, Pierre-Emerick Aubameyang është duke shkuar me të vërtetë në Kinë, edhe pse me disa muaj vonesë dhe në një ekip tjetër. Në verë ai ishte afër lëvizjes për te Beijing Guoan (pas flirtimit me Milanin), por sot është një hap larg nga nënshkrimi me Guangzhou Evergrande, që drejtohet nga trajneri italian, Fabio Cannavaro. Sipas “Sina Sports”, klubi kinez, në fakt, i ka gjetur të gjitha marrëveshjet me lojtarin dhe Borussia Dortmund. Guangzhou ka hyrë në negociata me ekipin gjerman, duke ofruar një shifër më të lartë për kartonin e lojtarit (nga 60 në 72 milionë euro). Edhe lojtari do të përputhet me diçka më shumë në angazhimin financiar (për momentin, paga mbetet e panjohur).

Më shumë nga Bundesliga