Austria me zero pikë pas 2 ndeshjesh, Alaba kërkon falje për penalltinë!

17 Qershor 2021
23:38
Telesport

Austria humbi 2-0 nga Hollanda dhe do të detyrohet të garojë për ndeshjen e fundit kundër Ukrainës me shpresën për të bërë 3 pikët e para.

Shtrimi i rrugës për fitoren e portokallinjve ishte një gabim i David Alaba, kapitenit të Austrisë i cili, pas faullit që çoi në rrëzimin e Dumfries në zonë, nuk fshihet:

Austria’s David Alaba, left, fouls Denzel Dumfries of the Netherlands to concede a penalty during the Euro 2020 soccer championship group C match between Netherland and Austria, at Johan Cruyff Arena in Amsterdam, Thursday, June 17, 2021. (Koen van Weel, Pool via AP)

“Unë marr përgjegjësinë për penalltinë, me të vërtetë bëra keq por unë jam krenar për ekipin, ne treguam guxim edhe pse nuk luajtëm siç do të donim”, fjalët e tij raportuar nga faqja zyrtare e UEFA-s.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit