Autobusi i Interit përfundon në mes të festës së Milanit: në kryqëzim zhduket me të kuqe – PAMJET

24 Maj 2022
16:31
Telesport

Gjysma tjetër e qiellit të Milanos, ajo e Interit, kishte hequr shallet dhe flamujt shumë kohë përpara se të vinte bilbili i trefishtë nga stadiumi Mapei në Reggio Emilia. San Siro u ngjyros me zikalter gjatë ndeshjes kundër Sampdorias me shpresën se do të ndodhte mrekullia, që Sassuolo të rrëzonte Milanin dhe të shkatërronte gjithçka.

Evolucioni i ndeshjes dhe sekuenca e golave ​​fshinë të gjitha ambiciet në sy: Leao bëri gjëra fantastike dhe Giroud e Kessie mbyllen llogarite duke i kthyer titullin Milanit pas plot 11 vitesh…Nje fitore 0-3 qe nuk i la asnje shpetim Interit…

Në një “Meazza” që u shpopullua gradualisht, skuadra e Inzaghit mundi me të njëjtin rezultat Sampdorian, por duhet te heqe Scudetton nga fanella. Titulli i kampionit të Italisë i shkon ‘djallit’ dhe tifozët kuqezi dolen në rrugë duke u gëzuar për triumfin.

Ishte vetëm gjysma e parë e festës të bërë dje me autobusin që u nis nga Casa Milan i shoqëruar nga krahët e një turme nëpër rrugët e qendrës për të arritur në Piazza Duomo, duke ndjekur një rrugë të paracaktuar.

VIDEO E AUTOBUSIT TE INTERIT

Ka një episod që nuk ka kaluar pa u vënë re dhe falë shpërndarjes së videos në rrjetet sociale është bërë pjesë e kompletit të aksesorëve të ngacmimeve dhe euforisë së tifozëve të Milanit. Autobusi i Interit largohet nga San Siro dhe ne rruge has disa tifoze te Milanit…

Autobusi mbërrin pranë një kryqëzimi, por detyrohet të ndalojë: bllokohet nga një makinë në radhë dhe grupe tifozësh kuqezi, të cilët, duke besuar se do të gjejnë lojtarët në bord, afrohen duke u braktisur në thirrje, fyerje dhe shaka ironike.

Mjeti kalon kryqëzimin edhe pse sinjali i semaforit tregon ngjyrë të kuqe. Në fakt automjeti ishte bosh, duke pasur parasysh se lojtarët ishin lënë të lirë të largoheshin me mjetet e tyre. Çfarë ndodh me kolonën? Sekuenca e imazheve e shpjegon mirë: megjithëse semafori tregon të kuqe, shoferi – ndoshta i frikësuar nga turma që është krijuar rreth tij – kalon kryqëzimin me nxitim.

Ai manovron duke shmangur një makinë të ndaluar në vijën e ndalimit dhe “shikon” përpara se të bëjë drejtimin dhe të hedhë gaz për t’u larguar menjëherë nga ai vend. Kjo është e gjitha, popull! Kjo është e gjitha, njerëz!

Lajme të tjera

Lajmet e fundit