Avokati mik i familjes Lukaku nxjerr blofin mediat: “Po çfarë sakrifice thoni, do të jetë më i paguari në Serie A”

1 Korrik 2022
17:11
Telesport

Tashmë është goditja e verës, të paktën ajo italiane, Romelu Lukaku-Inter realisht rrezikon të zhvendosë të gjitha parashikimet në favor të zikaltërve. Sipas të gjitha gjasave, dyshja e kampionatit Lu-La do të rikompozohet dhe, duke folur për negociatat jo gjithmonë të lehta, është avokati belg Sebastien Ledure në gazetën L’Avenir.

Mes temave të shumta të trajtuara, e gjithë afera me Chelsean dhe marrëdhënia e drejtpërdrejtë me Lukakun: “Sa kohë kam qe e njoh? Prej pesë vitesh, falë nënës së tij. Ai filloi t’i bënte vetes disa pyetje dhe foli për këtë me dikë nga shoqeria.

Kështu që ne ramë në kontakt. U takuam dy ose tre herë në Hotel Steigenberger, më pas ai më lejoi të takohesha me fëmijët e tij. Gradualisht Romelu fitoi besimin. Ai tashmë kishte vendosur të linte agjentin Mino Raiola për Federico Pastorello”.

“Në fillim askush nuk e besoi. Pyetja ishte: si mundet një lojtar i cili është shitur për më shumë se 100 milionë euro te një klub të kthehet në të njëjtin klub që thotë se nuk ka para për ta marrë atë?

Dhe për më tepër, ajo qe duhet ditur eshte se gjatë transferimit të vitit të kaluar, marrëdhëniet mes ish-drejtuesve të Chelsea dhe drejtuesve të Interit ishin shumë të tensionuara: pa transferimin e pronësisë në Chelsea, dyshoj shumë se ky operacion mund të ishte bërë.

Gjithsesi do të kishim gjetur një zgjidhje, por do të kishte qenë edhe më e vështirë. Kam lexuar që ka ulur rrogën me një të tretën ose 50%. Nuk eshte e vertete. Ai do të jetë lojtari më i paguar në Serie A. Të gjitha palët e përfshira kanë bërë lëshime inteligjente.

Detyra jonë ishte të merrnim marrëveshjen më të mirë të mundshme për klientin tim, jo ​​Chelsea apo Inter. Romelu na paguan neve, jo klubet. Shumë klube të mëdha do të donin Lukakun, por asnjëherë negociata serioze, sepse ai vendosi shumë shpejt të kthehej te Inter. Ai ka folur me Inzaghin disa herë, siç kishte bërë me Conten përpara se të nënshkruante për Interin në vitin 2019, për t’u siguruar që ai të jetë në të njëjtën linjë të të menduarit”.

Mbyllja e karrieres? “Ai më ka thënë tashmë për këtë, por ai nuk ka vendosur një vit. Ne do të duhet të shohim nëse kushtet janë të përshtatshme në atë moment. Është një ide që ai e ka pasur gjithmonë në mendje për të përfunduar karrierën e tij në Anderlecht.

Dhe Nuk njoh asnjë lojtar aq të vendosur sa Romelu. Kur ai merr një vendim, shumë pak njerëz mund të ndryshojnë mendje. Dhe ai është një fanatik futbolli! Kjo shpjegon pse ai është ndjerë i mjerë në Chelsea këtë sezon: Romelu duhet të jetë në gjendje të ushtrojë pasionin e tij”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit