Futboll

“Bad Boy” drejt Napolit, Ancelotti gjen sulmuesin për të ndalur Juven

Është rikthyer “Bad Boy”, lojtari që shpeshherë ka bërë të flasë në fushë jo vetëm me golat por edhe me veprimet e tij. Sulmuesi italian Mario Balotelli ka qenë sërish protagonist në ndeshjen e fundit që Nisa zhvilloi ndaj Guingamp, duke hedhur dorezat në tokë, duke ulëritur kundër trajnerit të tij Patrick Vieira në momentin që ai e zëvendësoi, 15 minuta nga fundi. Ndoshta ky moment do të jetë një tjetër hap drejt divorcit mes tij dhe skuadrës franceze, duke i dhënë mundësi sulmuesit të tentojë një aventurë të re. Ndoshta në Serinë A…

Ideja e presidentit të Napolit, Aurelio de Laurentiis është të sjellë që në janar sulmuesin te skuadra e tij, duke i dhënë trajnerit Carlo Ancelotti një lojtar me shumë potencial, që ka nevojë për përkujdesje për të shpërthyer, si dikur. Edhe në të shkuarën ka patur kontakte mes palëve, madje Ancelotti e ka kërkuar lojtarin edhe kur ka qenë si trajner i PSG-së. Ndërkohë që, vetë lojtari i ka dhënë një “like” videos se klubit italian, ku tifozët ulërasin në kor në momentin që këndohet Champions League.

Mario është një sulmes i madh, mund të bëjë gjithçka në fushën e lojës”, ka thënë trajneri Ancelotti, që në janar mund ta ketë lojtarin në dispozicion, për të tentuar rikuperimin ndaj Juventusit në kampionat. Madje për bastexhinjtë ky transferim është shumë i mundshëm të ndodhë në janar, duke e kuotuar me 2.50.

Telesport është krenar që bashkëpunon me Krowd9, një aplikacion fantastik i futbollit për shqiptarët! Shkarkojeni > bit.ly/krowd9 për video me përmbledhje ndeshjesh, njoftime të menjëhershme për golat dhe të gjitha lajmet e Telesport! Krowd9 është i përdorshëm në shqip, italisht dhe anglisht.

Më shumë nga Futboll