Bale largohet nga Reali, shoku i ekipit i merr menjëherë numrin

18 Shtator 2020
20:38
Eraldo Harlicaj

Gareth Bale largohet nga skuadra e Real Madridit, por fanella me numër 11 ka gjetur menjëherë pronar. Marco Asensio do të marrë numrin e lënë bosh nga ish-shoku i ekipit.

Uellsiani do të jetë në dispozicion të trajnerit Jose Mourinho tek ekipi i “Spursave”. Asensio do të mundohet të fitojë formacionin, pasi pati një vit me probleme.

Ai kishte shumë dëmtime, ndërsa nuk dha kontributin e tij maksimal. Asensio shqetësoi dhe në ndeshjet me Spanjën, pasi pati një problem në gju.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit