Barça do të sakrifikojë dy yje për t’i “vjedhur” të ardhmen Juventus-it

18 Mars 2023
21:56
Denis Hakanaj
back button

Barcelona raportohet se po planifikon të shesë dy lojtarë gjatë verës në mënyrë që të financojë një marrëveshje për lojtarin e Juventus-it, Federico Chiesa. Dhe francezi Ousmane Dembele, 25 vjeç, kuptohet të jetë një nga ata që do largohet nga Camp Nou.

Ish-sulmuesi i Borussia Dortmund ishte shumë i lidhur me një lëvizje te Chelsea në fund të sezonit të kaluar. Por ai përfundoi duke nënshkruar një marrëveshje të re me Barcelona-n deri në vitin 2024.

Dembele, i cili u transferua në Katalonjë për 135.5 milionë sterlina në vitin 2017, ka regjistruar tetë gola dhe shtatë asiste në sezonin 2022/23. Megjithatë, Calcio Mercato po raporton se ai do të shitet këtë verë.

Dhe ish-sulmuesi i Manchester City, Ferran Torres, është një tjetër që pritet të sakrifikohet teksa Xavi përpiqet të mbledhë fondet për të nënshkruar me yllin italian Chiesa. Torres, 23 vjeç, ka shënuar vetëm 12 gola në 59 ndeshje për gjigantët katalanas.

Është një rezultat i dobët për 50 milionë sterlinat që Barcelona shpenzoi për të në janar 2022. Nëse kryesuesit e La Liga-s arrijnë ta shesin Dembele dhe Torres, ata do të kërkojnë të nënshkruajnë Chiesa-n nga Juventus-i.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit