Barça e Pep, Reali i Zidane, Santos i Pelé…, zgjidhni ekipin të mirë në histori

25 Mars 2020
14:28
Alfred Lleshi

Historia e futbollit është shënjuar falë ekipeve legjendare, që lanë një gjurmë të pamundura për t’u fshirë nga koha. Formacione të paharrueshme dhe që do të mbesin në kujtesën e fansave të këtij sporti përgjithmonë. “Marca” ka hedhur për votim të lexuesve të saj disa prej ekipeve më legjendare, sipas saj. 

Edhe ju, pasi t’i shihni formacionet e mëposhtme, mund të zgjidhni më të mirin në histori. Nga Barcelona e Pep Guardiolës, Real Madridi i Zidane deri te Santos i Pelé…, keni mjaft mundësi për të qëmtuar atë që keni më për zemër.

1

Barça e Pep

2

Real Madridi i Zidane

3

Milani i Sacchi

4

Real Madridi i Di Stéfano

5

Real Madridi i Quinta del Buitre

6

Ajax i Cruyff

7

Bayern Munich i Beckenbauer

8

Manchester United i Matt Busby

9

Santos i Pelé

10

Nottingham Forest i Brian Clough

11

Benfica e Eusebio

12

Inter i Helenio Herrera

13

Yli i Kuq i viteve 90

14

Budapest Honved i Puskas

15

Liverpool i Paisley

16

Torino e madhe

17

River Plate i Carlos Peucelle

18

Peñarol i Roque Maspoli

19

Mönchengladbach e Lattek dhe Wesweiler 

20

Stade Reims i Albert Batleux

21

El Hamburgo de Keegan y Magath

Lajme të tjera

Lajmet e fundit