Barça heq dorë nga Lautaro, tani do yllin e Premier League

9 Gusht 2020
9:28
Denis Hakanaj

Barcelona po përgatitet përnjë revolucion të vërtetë këtë verë. Reparti që mund të pësojë më shumë ndryshime është sulmi.

Objektivi numër një i katalanasve është padyshim Lautaro Martinez. Megjithatë, duket se rruga për të arritur tek argjentinasi është shumë e komplikuar, për shkak të kërkesave të larta ekonomike të Inter-it.

Kjo është arsyeja pse blaugranat janë vënë në kërkim të alternativave.

Sipas ABC, Barça po mendon për Pierre-Emerick Aubameyang. Sulmuesi francez mund të largohet nga Arsenal-i pas dy viteve të kaluar me shumë ulje dhe ngritje.

Negociatat për të arritur te ylli i Topçinjve mund të jenë më të lehta dhe katalanasit mund të vendosin seriozisht që të heqin dorë nga Demi.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit