Barcelona beson shumë te Manaj, zbulohet shifra e frikshme që pagoi për shqiptarin

14 Janar 2020
21:14
Eraldo Harlicaj

Rey Manaj do të kalojë te Barcelona B dhe nuk ka më dyshime. Futbollisti shqiptar nuk ishte i grumbulluar sot nga Albacete duke konfirmuar lëvizjen e tij drejt qyteti tjetër spanjoll. Fieraku do të luajë në Kategorinë e Tretë me skuadrën B të katalanasve. 

E çuditshme zgjedhja e Manajt për të kaluar nga skuadra e Kategorisë së 2-të, drejt kategorisë së tretë. Kontrata e re do të jetë 4-vjeçare dhe Barcelona ka derdhur në arkat e Albacetes një shifër prej 3 milionë eurosh. Një shifër shumë e mirë për lojtarin e kombëtares sonë. 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit