Barcelona feston triumfin në El Clasico, në dhomat e zhveshjes shfaqet një “mik i vjetër” por ka shkuar pa leje nga klubi i tij!

21 Mars 2023
0:21
Telesport
back button

Aventura e Pierre-Emerick Aubameyang te Chelsea do të përfundojë në fund të sezonit. Sulmuesi gabonez nuk mundi të gjente shkelqimin as te blutë dhe gjatë fundjavës ishte protagonist i një çmendurie, të njëzetën në karrierën e tij.

Ajo qe mund t’i kushtoje Aubameyang çdo shans me Graham Potter: trajneri i Chelsea e ka përjashtuar atë nga skuadra për ndeshjen kundër Evertonit, një barazim 2-2 pavarësisht avantazhit të gjetur nga londinezët për dy herë, por ai gjithsesi gjeti një mënyrë për të bëj njerëzit të flasin për të.

Një ditë pas ndeshjes, ndërsa bashkëlojtarët e tij reflektonin mbi situatën e ekipit me shqetësim të madh për të ardhmen, sulmuesi fluturoi drejt Barcelonës për të parë El Clasico.

Në fund të ndeshjes, të fituar nga djemtë e Xavi, Aubameyang zbriti në dhomat e zhveshjes për të festuar fitoren së bashku me ish-shokët e tij të skuadrës: edhe nëse aventura e tij në Spanjë ka përfunduar prej disa muajsh, sulmuesi ka mbajtur marrëdhënie të shkëlqyera me klubi blaugrana dhe shpreson për një rikthim të fuqishëm.

Dëshmitarë të pranisë së tij në Camp Nou janë historitë në Instagram të disa lojtarëve të Barcelonës që e mirëpritën atë në dhomat e zhveshjes për festimet e fundit, një skenë mjaft e pazakontë.

Nuk është hera e parë që Aubameyang i befason të gjithë me gjeste të pavend, por arratisja e tij spanjolle mund të jetë akti i fundit i aventurës së tij në Premier League. Sulmuesi u kthye në Londër verën e kaluar për të forcuar sulmin e Chelseat, por luajti vetëm 19 ndeshje gjatë gjithë sezonit, duke shënuar 3 gola.

Përvoja e tij mund të kishte ndihmuar një departament në krizë të rëndë dhe t’i jepte Potter-it një dorë në rikthimin e ekipit, por gabonezit mbeti në periferi të projektit dhe ishte i vendosur per t’u shitur. Në katër ndeshjet e fundit ai është ulur në tribunë dhe përshtypja është se mund të qëndrojë atje edhe për një kohë të gjatë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit