Bayern Munich, gati rinovimi për legjendën e klubit!

4 Dhjetor 2023
18:19
Telesport
back button

Aventura e Thomas Muller te Bayern Munich nuk pritet të përfundojë në fund të këtij sezoni. Tridhjetë e katër vjeç dhe në ekipin e parë që nga viti 2008, sulmuesi gjerman ka një kontratë të vlefshme deri më 30 qershor, por, raporton ‘Sky Sport Deutschland’, tashmë kanë nisur kontaktet për ta zgjatur atë edhe për një sezon tjetër.

Nuk ka ende një marrëveshje, por synimi është të arrihet një marrëveshje në javët e ardhshme: përshpejtim pritet në ditët e Krishtlindjeve. Muller, i cili iu bashkua sektorit të të rinjve në vitin 2000, ka bërë më shumë se 700 paraqitje për Bayernin.

Një produkt i sistemit të të rinjve të Bayernit, Müller ka përfaqësuar klubin që atëherë. Me Bayernin ai ka fituar një rekord dymbëdhjetë tituj të Bundesligës, gjashtë DFB-Pokals, tetë DFL-Superkupa, dy tituj të Ligës së Kampionëve të UEFA-s, dy Superkupa të UEFA-s dhe dy Kupa të Botës për Klube të FIFA-s.

Ai bëri përparimin e tij në ekipin e parë në sezonin 2009–10 pasi Louis van Gaal u emërua si trajneri kryesor; ai luajti pothuajse çdo ndeshje pasi klubi fitoi dyfishin e ligës dhe kupës dhe arriti në finalen e Ligës së Kampionëve.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit