Bayern, Robben zgjedh pasardhësin e tij: Më pëlqen shumë

16 Maj 2019
16:18
Denis Hakanaj

Arjen Robben do ta mbyllë aventurën e tij më Bayern Munich në fundin e këtij sezoni. Një rrugë që ka zgjatur dhjetë vite dhe tani bavarezët do të duhet të ndërhyrjnë në merkato për të gjetur një zëvendësues të denjë të holandezit.

Objektivi numër një duket se është Leroy Sane, ylli gjerman i Manchester City-t të Pep Guardiola-s. Një kandidaturë që është mbështetur nga vetë Robben, i cili ka thënë për "Sky Sport Neës": 

"Ka shumë talente në Europë dhe Sane është sigurisht një nga këta. Kohët e fundit nuk ka luajtur shumë me City-n, por është një futbollist shumë i mirë: i shpejtë, i aftë të kalojë kundërshtarin dhe të shënojë. Gjithsesi, nuk jam unë ai që vendos, por Bayern". 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit