Bayern shtyn zyrtarizim e yllit, kursen 200 mijë euro

10 Qershor 2021
15:14
Denis Hakanaj

Bayern Munich do të kursejë.

Dayot Upamecano do të duhet të presë 15 ditë para se të veshë zyrtarisht fanellën e klubit kampion të Gjermanisë.

Arsyeja? klauzola prej 42.5 milionë eurosh që Bayern ka ushtruar për t’ia marrë Leipzig-ut është e vlefshme duke filluar nga 15 korriku.

Kështu, për të shmangur pagesën e 200.000 eurove rrogë në periudhën 1-15 korrik, bavarezët do ta lejojnë mbrojtësin francez të stërvitet me Leipzig dhe vetëm më pas do të bashkohet me skuadrën e drejtuar nga Julian Nagelsmann.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit