Bayerni sfidon Realin, kërkon talentin e madh francez

19 Prill 2021
19:55
Telesport

Bayern Munchen dëshiron të përforcohet në mesfushë gjatë merkatos së verës dhe objektivi kryesor duket se është Eduardo Camavinga. Kjo është ajo që raporton prestigjiozja franceze “France Football”.

Drejtuesit e Bayern po mundohen të tregohen sa më të shpejtë në bisedimet e tyre me Rennes, për t’i bindur këta të fundit që të heqin dorë nga shërbimet e mesfushorit të talentuar. Arsyeja kryesore e nxitimit të gjermanëve është rivaliteti me Real Madrid.

Camavinga pëlqehet shumë edhe nga madrilenët që e ndjekin prej kohësh francezin. Kartoni i 18-vjeçarit vlen të paktën 65 milionë euro dhe tashmë pritet se kush do të arrijë të bindë klubin e Rennes, Bayern apo Real Madrid.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit