BEFASIA E MADHE! Një ofertë pothuajse e pakundërshtueshme, Casemiro duhet të vendosë

18 Gusht 2022
9:52
Alfred Lleshi
back button

Gushti është muaji më i gjatë në botën e futbollit, siç dëshmohet nga Real Madridi, ai i vitit 2021, në të cilin nënshkrimi i frustruar i Mbappé shkoi në befasi te Camavinga. Edhe 2022 po merr një ngjyrë të ngjashme, pasi “MARCA” zbuloi se Manchester United po bën gati ofertën e parezistueshme për Casemiro (30 vjeç), lajm që është në fokus të agjendës së bardhë.

Në zyrat e klubit madrilen po merren me situatën. Megjithatë, jo për shkak të Manchester United, që nuk ka iniciuar kontakte as online dhe as personalisht, pavarësisht udhëtimit të drejtuesve të kuq në kryeqytetin spanjoll. Ishte Casemiro ai që e kuptoi, duke pasur parasysh marrëdhëniet e tij të mira me të gjitha nivelet e klubit, se duhej të ishte transparent.

Real Madridi është i vetëdijshëm, pra, se “14” ka marrë një ofertë të majme (nuk arrin dyfishin e asaj që merr në Madrid, por nuk është larg) dhe kohëzgjatje deri më 2027 (dy vite më shumë se sa ka firmosur me “Los Blancos”). Një kontratë e tillë vështirë se refuzohet.

Pavarësisht kësaj, nisur nga kriza që po kalon gjiganti anglez, me një fillim të keq në Premier League dhe me marrjen pjesë në “Europa League” në vend të Champions League, ka qenë befasuese që lojtari po mendon për këtë.

Për më tepër, ata konkludojnë, megjithëse nuk ka asgjë më njerëzore se sa të dyshosh, se nëse Casemiro po mendon seriozisht për këtë çështje, kjo ndodh sepse është i tërhequr ndjeshëm nga mundësia e largimit. Në një aspekt tjetër, braziliani e ndjen se po i afrohet fundit të ciklit. Megjithatë, ‘Case’ nuk e ka situatën kaq të qartë sa për t’i dhënë fund, duke analizuar atë që e pret në “Old Trafford”, një moment kaq i ulët futbollistik dhe institucional.

Me këto kushte, te Real Madridi presin lëvizje shumë shpejt… Drejtuesit mendojnë se këto lëvizje do të vijnë nga Casemiro, i cili do t’i hapte rrugën ofertës së parë nga Manchester United, rreth 60 milionë euro.

Ndërkohë, pozicioni është ai i dashurisë maksimale; ai i një hobi që e do, i një dhome zhveshjeje që e admiron si lider, i Ancelottit që e përkëdheli pas finales me Eintracht Frankfurt dhe i Florentino Pérez që e siguroi pas Superkupës së Evropës, ku u zgjodh MVP, se e sheh si mesfushorin më të mirë në botë. Por tregu është treg… dhe askush nuk e përjashton mundësinë e lamtumirës, ​​në tavolinë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit