Bellingham zgjedh tre kandidatët e ardhshëm për Golden Boy

5 Dhjetor 2023
15:47
Denis Hakanaj
back button

Mesfushori i Real Madridit dhe fituesi i Golden Boy 2023, Jude Bellingham, ka zbuluar tre lojtarët që mund të ndjekin gjurmët e tij duke fituar çmimin në të ardhmen.

Duke folur për gazetën italiane Tuttosport, Bellingham zbuloi tre lojtarë që ai mendon se kanë shanse të fitojnë Golden Boy në të ardhmen. Është interesante se të tre lojtarët kanë një lloj lidhjeje me të.

“Do të them tre emra. Së pari, Arda Guler është një fenomen, e shohim duke u stërvitur dhe jemi të kënaqur me të. Pastaj ish-shoku im i skuadrës Jamie Bynoe-Gittens, nga Borussia Dortmund. Dhe së fundi, vëllai im Jobe”.

Ndërsa pranoi çmimin e tij Golden Boy, anglezi tha:

“Dua të falënderoj shokët e mi të Real Madridit dhe të gjithë skuadrën, zotin Ancelotti, presidentin, familjen time, nënën time Denise, babanë tim Mark, vëllanë tim më të vogël Jobe, miqtë që më kanë bombarduar dhe më kanë vërshuar këndshëm me mesazhe. urime dhe që vazhdojnë ta bëjnë këtë.

“Pa gjithë këta njerëz, pa ndihmën e tyre brenda dhe jashtë fushës, inkurajimin e tyre të vazhdueshëm dhe pa harruar kurrë tifozët që më mbështesin, nuk do të kisha mundur të fitoja Golden Boy”.

Në moshën 20-vjeçare, Jude Bellingham ka bërë tashmë 194 ndeshje për klubet, duke shënuar 43 gola dhe duke dhënë 31 asiste.

Që kur iu bashkua Real Madridit në fillim të këtij sezoni, ai ka shënuar 15 gola dhe ka dhënë katër asiste në vetëm 17 ndeshje në të gjitha garat.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit