Benfica, Rui Costa: “Me Interin pres një atmosferë të shkëlqyer. Për mua është një ndeshje e veçantë, por jo hakmarrje…”

3 Tetor 2023
19:22
Telesport
back button

Presidenti i Benfica-s, Manuel Rui Costa ka folur nga Milano para ndeshjes së sotme kundër Interit. Ky është mendimi i tij kur delegacioni portugez hyri në drekën e UEFA-s para ndeshjes ndaj zikalterve: “Pres një atmosferë të shkëlqyer, jemi në Itali dhe jemi në San Siro kundër një skuadre të madhe. Është Champions League, nuk mund të pres asgjë tjetër veçse një të shkëlqyer. atmosferë. Kemi besim”.

Ndjenja e hakmarrjes pas humbjes së vitit të kaluar? “Jo, vitin e kaluar humbëm në çerekfinale dhe Interi arriti në finale. Janë ndeshje të Champions League, të gjitha të ndryshme. Pesë muaj më parë ishin çerekfinale, sot është grupi… Humbëm ndeshjen e parë të grupi dhe ne duhet të marrim një rezultat”.

Për të është një lloj derbi personal duke pasur parasysh të kaluarën e saj në Milano… “Kam jetuar në Itali për 12 vjet, nëse më pyesni nëse janë ndeshje speciale, sigurisht që them po. Kam luajtur për ekipin tjetër të qytetit atëherë… për mua gjithsesi nuk është një hakmarrje apo një ekip që e urrej. Gjithmonë i kam respektuar të gjithë, por jam fiorentin dhe një tifoz i Milanit”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit