Bielsa konfirmohet “Loco” edhe tek Uruguai, lë jashtë skuadrës tre super yje

3 Qershor 2023
14:55
Denis Hakanaj
back button

Kanë shkaktuar shumë zhurmë grumbullimet e para të Marcelo Bielsa-s si trajneri i ri i Uruguait.

Mes mungesave të bujshme për miqësoret kundër Nikaraguas dhe Kuvës janë Valverde, Ronald Araujo, Coates, Darwin Nunez, Giorgian de Arrascaeta dhe Ugarte.

Portierë: Franco Israel, Sergio Rochet, James Mele, Randall Rodriguez.

Mbrojtës: Bruno Mendez, Mauricio Lemos, Sebastian Boselli, Facundo Gonzalez, Sebastian Caceres, William Varela, Jose Luis Rodriguez, Mateo Ponte, Joaquin Piquerez, Matthias Vina, Lucas Olaza.

Mesfushorë: Emiliano Martinez, Fabricio Diaz, Felipe Carballo, Matthias Vecino, Augustin Canobbio, Maximilian Araujo, Facundo Torres, Brian Rodriguez, Facundo Pellistri, Rodrigo Zalazar.

Sulmues: Diego Rossi, Luciano Rodriguez, Anderson Duarte, Matthias Arezo, Thiago Borbas, Federico Vinas.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit