B*OMBA NGA SERIE A | “Nuk duam lojtarë, Vlahovic vlen 70 mln euro! Edhe Juventusi e ka derën hapur por…”

24 Janar 2022
23:16
Telesport

Daniele Pradè, drejtori sportiv i Fiorentinës, foli gjatë transmetimit të “Në pritje të Calciomercato” në Sportitalia duke leshuar keshtu bomben mbi te ardhmen e Vlahovic.

“Propozime të mjaftueshme? Të gjitha ishin propozime të vlefshme dhe të kënaqshme, me mënyra pagese që na përshtateshin. Ne nuk mund të vazhdonim me ‘operacionin sepse nuk kishte asnjë kontakto me agjentët e lojtarit.

Cili është vlerësimi, 70 milionë euro? Është një vlerësim i rëndësishëm, mbi 70 milionë. Pa homologë dhe pa mënyra pagese prej shumë vitesh me keste. Dyert hapen tashmë në janar? Janë hapur edhe tani, kush e do e paguan!”.

“Merkato përfundon në datën 31, si mund të them se ka mbaruar? Jemi gati për çdo rast. Kemi një sektor të rëndësishëm skauting dhe menaxhohemi shumë mirë nga Joe Barone. Jemi të kënaqur me programin e punës sonë.

“Ne jemi gjithashtu të hapur për t’u ulur përsëri për rinovim. Ne kemi oferta që të mund ta shesim fuqishëm. E them këtë sepse një kompani që ka një xhiro 75 milionë euro në vit dhe që ka një pasuri që ia vlen, nuk mund të përballojë ta humbasë atë në një transfertë të lirë.

Duhet të kuptojmë se çfarë dëshiron. Dyert tona janë të hapura për gjithçka. Nuk lë vend për interpretime të tjera. Edhe te Juventusi? Ne jemi të hapur për çdo gjë. Por agjentët duhet të na tregojnë qëllimet e tyre.”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit