Bota në epidemi, Oba Oba Martins sfidon COVID-19 dhe firmos në Kinë

25 Mars 2020
17:41

Oba Oba Martins! Sulmuesi afrikan që festonte duke bërë saltro pas golave të realizuar. Edhe pse thuajse 36 vjeç, futbollisti është kthyer në fushë dhe do ta bëjë me fanelën e ekipit Shanghai Shenhua, që në janar u detyrua të huazonte Ighalo te Manchester United.

Pikërisht për të zëvendësuar Ighalo, për Martins është rikthim pasi te ekipi kinez luajti edhe në vitin 2018. Ai ka fluturuar në Shangai dhe ka gjetur akordin, por periudha e vështirë e koronavirusit ka shtyrë kampionatin dhe ndaj duhet të presë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit