Broja mërzitet me FIFA-n: Jam më i shpejtë se Sterling. Shoku e ngushëllon: Nuk të njohin ende ty, vëlla…

1 Tetor 2022
11:16
Alfred Lleshi

Chelsea i lejoi Mason Mount shansin që t’iu jepte vlerësimet e reja shokëve të tij të skuadrës në FIFA 23, por Marc Cucurella, Reece James dhe Thiago Silva ishin ndër më pak të impresionuarit me atë që morën vesh.

Në videon e publikuar nga Chelsea, Cucurella u ankua se vlerësohet më i ngadalshëm se Jorginho, ndërsa Thiago Silva vetëm tundi kokën pasi shikoi kartonin e tij dhe tha: “Mungesë respekti”.

Armando Broja ishte gjithashtu ndër ata që u ndje i pa respektuar nga vlerësimi i EA Sports për aftësinë e tij. Edhe shoku i skuadrës, Ben Chilwell ra dakord që statistikat e shpejtësisë të 21-vjeçarit shqiptar duhet të rriten.

Chilwell gjithashtu sugjeroi se Broja, i cili pretendon se është më i shpejtë se Raheem Sterling, nuk është kapur mirë nga “radari” për shkak të mungesës së kohës së tij të lojës te Chelsea.

Pasi shikoi kartën e tij të re FIFA 23, Broja i tha Chilwell: “Unë jam më i shpejtë se Raheem”. Chilwell pastaj iu përgjigj: “Ju ndoshta jeni, ju e dini. Ju jeni ndoshta më i shpejti në ekip. Ata nuk dinë ende për ty, vëlla”.

Broja nuk ka filluar ende një ndeshje si titullar për Chelsea këtë sezon, por ka bërë katër paraqitje si zëvendësues në Premier League, plus dy të tjera në Ligën e Kampionëve.

Sezonin e kaluar, 21-vjeçari shënoi 6 gola në Premier League, gjatë periudhës së huazimit te Southampton. Ylli shqiptar tani po kërkon t’i lërë përshtypje trajnerit të ri, Graham Potter, pasi konkurron për një rol titullari përpara Pierre-Emerick Aubameyang.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit