Ligue 1

Buffon zbulon bisedën me Dani Alves në dush

Gianluigi Buffon dhe Dani Alves janë miq shumë të mirë, kjo dihet. Ata kanë luajtur së bashku tek Juventus, dhe tani veshin fanellën e Paris Saint-Germain.

Të dy janë lojtarë që kanë fituar thuajse gjithçka në karrierën e tyre, por Dani Alves e ka zili për një trofe në veçanti.

Dhe do të jepte tre trofetë e Champions League për atë trofe që i mungon.

Kur Buffon pyetet për rëndësinë e Kupës së Botës, që ai fitoi me Italinë në vitin 2006, portieri legjendar përgjigjet: “Disa ditë më parë, duke bërë dush me mikun tim Dani Alves.

“Ai më jep një shikim dhe më thotë: ‘Gigi, kur të shoh, jam xheloz për titullin tënd të Botërorit.

“Do të jepja tre trofetë e Champions League për të.”

Më shumë nga Ligue 1